Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą brukselka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą brukselka. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 10 lutego 2011

Brukselka z boczkiem

Dziś proponuję brukselkę podsmażaną z boczkiem. Nie jest to danie ani lekkostrawne ani dietetyczne ; ale smakuje nawet tym , którzy nie przepadają za brukselką - jako dodatek. Albo jako danie główne dla fanów małych kapustek. Przepis znalazłam w "Kuchni polskiej. 1001 przepisów"  wydanej przez Publicat S.A.


Brukselka  z  boczkiem
 






Składniki:
1 kg świeżej brukselki
15 dag chudego, wędzonego boczku
olej
cukier
biały pieprz, sól


Wykonanie:
Brukselkę wrzucić do osolonej wrzącej wody z dodatkiem cukru i gotować 2-3 minuty- na półtwardo. Odcedzić, przelać zimną wodą, odsączyć.
Boczek pokroić w drobną kostkę i zrumienić na niewielkiej ilości oleju. Dodać brukselki i dusić na niewielkim ogniu 10 minut. Posypać natką.