Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ogórki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ogórki. Pokaż wszystkie posty

sobota, 9 kwietnia 2011

Karkówka z biedronki : )



Spokojnie! - biedroneczki, te w kropeczki - są bezpieczne. 
Karkówka ,oczywiście, jest wieprzowa; a przepis pochodzi z gazetki reklamowej "Biedronki". 
Temat robienia/nierobienia zakupów w tej sieci stał się ostatnio bardzo modny w mediach. A mnie najbardziej zainteresowały ogórki konserwowe na ciepło...
Wszystko tym razem zrobił  TŻ, ja byłam tylko pomocą kuchenną  ; ) 


Karkówka  z  "Biedronki"




Składniki:
4 plastry karkówki wieprzowej
3 małe cebule
4 ogórki konserwowe
1 łyżka mąki
2 szkl bulionu
1 szkl śmietany
sól, pieprz, świeże zioła, papryka
ocet

Wykonanie:
Mięso natrzeć solą, pieprzem i papryką, a następnie smażyć po 8 minut z każdej strony na rozgrzanym oleju.
Wyjąć mięso i na tym samym tłuszczu usmażyć pokrojoną w krążki cebulę. Dodać pokrojone w plasterki ogórki i chwilę dusić; a następnie oprószyć mąką i podsmażyć na jasny kolor. Zasmażkę rozprowadzić rosołem. Gotować 5 minut, po czym dodać śmietanę, zioła i doprawić octem do smaku.
Podawać z ziemniakami albo grubym makaronem.