Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą agrest. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą agrest. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 12 lipca 2011

Ciasto z agrestem

Słodkie, pachnące kulki w dwóch kolorach - to oznacza,że nadszedł czas agrestu. Ja najbardziej lubię świeże owoce, ale na życzenie powstało ciasto - z połowy porcji - na tortownicę o średnicy 20 cm - takie agrestowe "małe co nieco" do popołudniowej kawki.




Ciasto z agrestem





Składniki:

6 jajek
1 szkl cukru
1 szkl mąki (pszenna + pszenna razowa)
3 łyżki kakao – albo maku
¾ proszku do pieczenia
aromat migdałowy
¼ szkl oleju
¼ szkl wody
owoce

Wykonanie:

Robotem ubić jajka z cukrem na biały puszysty krem. Następnie dodać pozostałe składniki. Wylać do formy wyłożonej papierem do pieczenia.
Na wierzchu ułożyć owoce. Piec ok. 60 minut w 180 0C. Po ostudzeniu oprószyć cukrem pudrem.