Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tarta. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tarta. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 5 czerwca 2011

Tarta ze szpinakiem

Oprócz obsesji rabarbarowej pojawiła się nowa: szpinakowa... :)
I nie umiem przejść przez rynek, żeby nie wrócić obładowana zieleniną..


Tarta ze szpinakiem






Składniki:
ciasto: (na formę 26cm)
30 dag mąki (2:1 pszenna i żytnia)
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka cukru
15 dag zimnego masła
4 łyżki lodowatej wody

farsz:
2 pęczki szpinaku
szczypior z cebulką
3-4 ząbki czosnku
25 dag sera feta
15 dag białego sera w kostce
3 jajka
sól, pieprz, gałka muszkatołowa
1 łyżka masła

Wykonanie:
Szybko zagnieść gładkie ciasto i włożyć na minimum 1h do lodówki. Rozwałkować na grubość 4-5 mm i ok. 2-3 cm szerzej niż średnica formy. Formę wysmarować masłem, oprószyć mąką i strząsnąć nadmiar. Ładniej wygląda i łatwiej wyjąć, jeśli dno wyłożone jest papierem a boki posmarowane masłem i posypane otrębami pszennymi. Podpiec 10-12 minut w 180 0C. Ostudzić.
Na maśle podsmażyć posiekany szczypior, cebulkę i czosnek.  Dodać posiekany szpinak i smażyć, aż płyn odparuje. Ostudzić. Dodać pokrojone w kostkę sery i roztrzepane jajka. Przyprawić i dokładnie wymieszać. Masę wylać na ciasto i piec ok. 40 minut w 180 0C.

Czas na szpinak!