Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą limonka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą limonka. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 14 kwietnia 2011

Babka limonkowo- makowa



W ramach przedświątecznej rozgrzewki kuchennej :)
Bardzo efektowna i nieskomplikowana babka. 

Babka  limonkowo-makowa







Składniki:
25 dag masła
15 dag cukru
szczypta soli
4 jajka
40 dag mąki
25 dag maku
1 proszek do pieczenia
100g bitej śmietany
sok i skórka z 2 limonek
2-3 łyżki likieru pomarańczowego

Wykonanie:
Masło, cukier, sól, jaja utrzeć na puszystą masę. Dodawać  stopniowo mąkę z proszkiem. Dodać bitą śmietanę. Podzielić na dwie części. Do jednej dodać sok i skórkę z limonki, a do drugiej mak i likier – tak aby obie masy miały jednakową gęstość.
Na dno formy babkowej wysmarowanej tłuszczem wyłożyć ciasto z makiem, na wierzch ciasto jasne i przemieszać widelcem tak, aby powstał marmurkowy wzór. Piec 50 minut w 175 0C.
Babkę wyjąć i ostudzić w formie, po czym szybkim ruchem wyrzucić na kratkę. Oblać lukrem z cukru pudru z wrzątkiem i sokiem limonowym. Posypać skórką z limonki, cytryny, pomarańczy.