Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą krem. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 17 stycznia 2011

Kremowa zupa ziemniaczano-porowa


Odkurzyłam dziś książeczkę z przepisami "Potrawy z ziemniaków"  wyd. Wega Delbana z 2004r. - prezent od TŻ. To niesamowite ile potraw można zrobić z ziemniaków , nie wyłączając deserów - ale o tym innym razem. 
Na dzisiejszą pluchę bardziej jesienno-depresyjną niż zimową zupka była super - pachnąca, kremowa, rozgrzewająca..  A te smażone pory wcale się nie zwęgliły - 
w rzeczywistości są brązowe i chrupiące. Polecam!


Zupa  krem  z  porem




Składniki:
4 ziemniaki
2 duże pory
2 ząbki czosnku
1 łyżka masła
1 l bulionu warzywnego                                                                                              
220 ml kremówki
10 dag wędzonego boczku
Sól, pieprz, ulubione przyprawy

do dekoracji:  natka pietruszki, ½ pora, olej do smażenia, świeża papryczka  chili


Wykonanie:
Na maśle podsmażyć pokrojone w kostkę ziemniaki, paseczki pora i posiekany czosnek. 
Wlać bulion i gotować, aż ziemniaki zmiękną. Dolać śmietanę. Przyprawić solą, pieprzem , czubrycą zieloną. Całość zmiksować.
Do zupy dodać posiekaną natkę, papryczki , malutkie dobrze wysmażone skwarki. Przed podaniem posypać smażonym porem.

Smażony por:  W małym garnku rozgrzać olej tak, aby wrzucona do niego kostka chleba zrumieniła się w ciągu 30 sekund.  W takiej temperaturze porcjami smażyć pokrojonego w cienkie paski pora przez 1 minutę – wtedy będzie złoty i kruchy.