Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą placki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą placki. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 17 lutego 2011

Placki ziemniaczane z buraczkami zamiast ziemniaków :)

Lubię placki z warzyw smażone na patelni . Ziemniaczane, cukiniowe, selerowe, dyniowe już robiłam. Dziś pora na nowość : buraczkowe. 
Przepis pochodzi z lutowej "Pani domu"



Smażone  placuszki  z  buraków



Składniki:
ugotowane, starte buraki
1 cebula
2 łyżki masła
2 jajka
½ -1 szkl. mąki
½ łyżeczki proszku do pieczenia
10 dag tartego koziego sera (ja dałam roladę ustrzycką)
sól, pieprz, gałka muszkatołowa

Wykonanie:
Na maśle podsmażyć posiekaną cebulę i buraczki. Ostudzić. Dodać jajka, mąkę z proszkiem, przyprawy.
Na oleju z masłem smażyć niewielki placki.
Podawać posypane tartym serem z dodatkiem ostrej surówki. 
Ja podałam też sos jogurtowo-czosnkowy.