Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą biały ser. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą biały ser. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 4 grudnia 2011

Na biało ...


Jak ten czas leci ... Nie wiem kiedy minęły mi październik i listopad.  
I to bez żadnego wpisu. Ale taka piękna pogoda, że wolę spędzać czas na spacerach niż przed komputerem ;)
A w lesie zaskakuje mnie wiele - jest bardziej zielona niż brązowo, kwitną stokrotki, a jakiś tydzień temu miałam przyjemność zjadać poziomki prosto z krzaczka!

Ale mimo wszystko - zaczyna marzyć mi się biały puch..
I dlatego dziś na biało - surówka z "sopla" I smak dzieciństwa - odsmażany na maśle makaron z białym serem










Surówka z białej rzodkwi


Składniki:
1 biała rzodkiew tzw. sopel
natka pietruszki
jogurt
sól, pieprz

Wykonanie:
Rzodkiew zetrzeć na tarce na  dużych oczkach. Przyprawić i polać  jogurtem. Przygotowywać tuz przed podaniem, bo szybko puszcza sok.





Biały makaron z dzieciństwa



Składniki:
20 dag makaronu – najlepsza krajanka
15 dag białego sera                    
1 łyżka masła
Sól , pieprz

Wykonanie:
Makaron ugotować w osolonej wodzie. Odcedzić. Podsmażyć na patelni na maśle, dodać pokruszony widelcem ser i chwilę smażyć. Przyprawić solą i dużą ilością pieprzu.