Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szczypior. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szczypior. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 5 maja 2011

Imieninowa sałatka warstwowa

Popularny pomysł warstwowej sałatki w nowej odsłonie. Nie do końca byłam przekonana do rzodkiewki w tym zestawie, ale smakuje super. I jak kolorowo wygląda!
Nie podaję ilości składników - zależą od wielkości salaterki i ulubionych smaków
-ja "postawiłam" na zieleninę.


Sałatka wiosenna warstwowa




Składniki:
jajka
kukurydza + groszek lub fasola biała + czerwona
starty żółty ser
rzodkiewka,
szczypiorek
majonez , ketchup
sól, pieprz


Wykonanie:
W przezroczystej salaterce układać warstwami ; połówki jajek, kukurydzę z groszkiem, ser, rzodkiewkę pokrojona w paseczki i szczypior na wierzch. Pomiędzy niektóre warstwy kłaść majonez z ketchupem

poniedziałek, 14 marca 2011

Wiosenny śledzik

Połączenie śledzi z wiosenną zieleniną i rzodkiewkami wydawało się dość odważne. Ale taki śledzik jest naprawdę smaczny i jakiś taki optymistyczny :)


Śledzie w sosie wiosennym





Składniki:
opakowanie matjasów w  zalewie z oliwą
1 szkl  gęstej, kwaśnej śmietany
1 szkl drobno posiekanych lub utarych na tarce rzodkiewek
1 szkl posiekanej młodej cebulki ze szczypiorkiem
 natka pietruszki
sól, pieprz

Wykonanie:
Śmietanę połączyć z zieleniną i rzodkiewkami i przyprawić.
Filety osączone i pokrojone  na porcje ułożyć na półmisku i zalać sosem. Brzegi półmiska obsypać szczypiorkiem i przybrać natką i różyczkami  z rzodkiewek.