Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sok pomarańczowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sok pomarańczowy. Pokaż wszystkie posty

piątek, 25 lutego 2011

Ciasto z poligonu ...

Ciasto z poligonu czyli ciasto niewypał..
Miało być wysokie. nasączone słodkim syropem pomarańczowym i posypane kołderką z cukru pudru... A jest : niskie z pseudo-karmelem na wierzchu, który za żadne skarby nie chce wsiąknąć w ciasto i radośnie ciągnie się przy krojeniu i jedzeniu... Ale w smaku jest naprawdę fajne. Może więc przypadkiem stworzyłam nowe ciasto?  ; )



Ciasto  pomarańczowe






Składniki:
8 jajek
½ szkl. cukru
1 szkl mąki
15 dag kaszy manny
1 szkl. soku pomarańczowego
skórka otarta z  pomarańczy
smażona skórka pomarańczowa

Syrop:
1 szkl soku pomarańczowego
½ szkl cukru


Wykonanie:
Kaszę mannę zalać sokiem i odstawić na 15 minut. Żółtka utrzeć z cukrem. Dodać kaszę, mąkę, skórki i ubitą pianę.
Piec 30 minut w190 0 C.  Ciepłe ciasto polać ugotowanym gęstym syropem. 



Jak ciasto wchłonie syrop, posypać cukrem pudrem.