Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą morele. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą morele. Pokaż wszystkie posty

środa, 23 marca 2011

Szarlotka z morelami



Dziś połączenie jabłek i suszonych owoców w nietypowej szarlotce - bo ze słodkich jabłek - bo tylko takie miałam :)

      
Szarlotka  z  morelami







Składniki:
ciasto:
5 żółtek
3 szkl. mąki
1 kostka masła
4 lyżki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
kakao

5 białek + ¾ szkl. cukru  + kisiel morelowy
1 – 1,5 kg kwaśnych jabłek
suszone morele
cynamon
bułka tarta

Wykonanie:
Zagnieść ciasto bez kakao. Wstawić na 1 godzinę do lodówki. Rozwałkować i wyłożyć formę 24 x 24 cm. Posypać bułką tartą /żeby spód nie rozmiękł po upieczeniu/. Resztę ciasta wymieszać z kakao i włożyć do zamrażalnika.
Wyłożyć utarte i lekko odciśnięte jabłka wymieszane z cynamonem, kisielem i pokrojonymi morelami. Jeśli jabłka są bardzo kwaśne – dosłodzić.
Zetrzeć połowę odłożonego ciasta. Pianę ubić na sztywno pod koniec dodając cukier i kisiel.  Przykryć startą resztą ciasta. Piec ok. 60 minut w 170-1800 C.