Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jajko. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jajko. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 31 marca 2011

Jajko posadzone na warzywach

Czas przed-wielkanocny, to czas wypróbowywania nowych przepisów do wykorzystania na Święta. I w naszym przypadku to czas kiedy zjadamy najwięcej jajek - poza sama Wielkanocą , oczywiście..
Ale jak pytał Robert Makłowicz :"Czy ktoś kiedyś widział cholesterol? "  ; )

Dziś przepis z kwietniowej Olivii - wersja oryginalna; a w opisie wykonania ; moja wersja udoskonalona :)
Przepis idealnie wpisuje się w akcję "tylna ściana lodówki", a poza tym wygląda całkiem elegancko ...
 


Jajko sadzone na warzywach zapieczone





Składniki:
4 jajka
czerwona papryka
2 pomidory
cebula
czosnek
kapary
sól, pieprz

Wykonanie:
Na oleju podsmażyć cebulę z czosnkiem, dodać paprykę. Dodałam jeszcze : kilka pieczarek, kawałek kiełbasy, ugotowany ryż, który został z obiadu;zioła prowansalskie, marynowany pieprz zielony. Na końcu dodać pomidory i przyprawić.
Cztery kokilki wysmarować masłem, do każdej nałożyć porcję warzyw. Na wierzch wbić po 1 jajku, oprószyć pieprzem i sola, wrzucić po kilka kaparów.
 Piec w 1900 C przez 12-15 minut do ścięcia się białka. Żółtko powinno pozostać płynne.