Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą winogrona. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą winogrona. Pokaż wszystkie posty

sobota, 9 lipca 2011

Winogrona, nerkowce, kurczak ...

Propozycja sałatki kurczakowej - ładnej i delikatnej w smaku - chyba , że dodamy więcej tabasco .
Smakuje nawet tym dla których owoce w sałatce to barbarzyństwo ; ) - szczególnie jeśli winogrona nie będą zbyt słodkie.


Sałatka z kurczakiem, winogronami 
i nerkowcami




Składniki:
podwójna pierś kurczaka
bulion warzywny
kiść winogron jasnych albo ciemnych ( a najlepiej oba kolory)
garść orzechów nerkowca
sól, pieprz
tabasco dla lubiących mocne wrażenia
majonez

Wykonanie:
Kurczaka ugotować w bulionie, ostudzić ; przekroić w poprzek na kilka części i porwać wzdłuż włókien na małe kawałki.
Orzechy podzielić na połówki, winogrona przeciąć wzdłuż na pół i wypestkować.
Przyprawić do smaku i wymieszać z majonezem. Odstawić na 1 godzinę do lodówki.