Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą muffinki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą muffinki. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 9 stycznia 2011

Tropikalne muffinki

Karnawał w pełni, więc oprócz tropikalnych i egzotycznych drinków - tropikalne muffinki.  ;)  Przepis znalazłam tu .  Podaję moją wersję:



Tropikalne  muffiny




Składniki:
1/2 szklanki miękkiego masła
3/4 szklanki cukru      
2 duże jajka
aromat pomarańczowy
szczypta soli
2  łyżeczki proszku do pieczenia
2/3 szklanki wiórek kokosowych
2 szklanki mąki pszennej
1/2 szklanki jogurtu
puszka mandarynek

Wykonanie:
Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodać po jednym jajku, aromat, sól, jogurt, i mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Powinna powstać gęsta masa. Na końcu delikatnie wmieszać owoce.
Formę do muffinek wypełnić papilotkami i wypełnić ciastem. Z tej porcji wyszło 12 naprawdę wysokich muffinek. Piec w 180 0C przez około 20 minut. Ostudzić na kratce. Można posypać cukrem pudrem.
Zamiast mandarynek można użyć brzoskwiń, ananasa albo mix owoców z puszki.