Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą risotto. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą risotto. Pokaż wszystkie posty

piątek, 10 czerwca 2011

Risotto z warzywami


Bogactwo świeżych warzyw wręcz zmusza do rezygnacji z mięsa - przynajmniej na okres letnich upałów. A ,że nie da się jeść tylko surowych warzyw proponuję risotto.
W wersji "treściwszej'  można dodać więcej startego sera i śmietankę - wtedy będzie bardziej kremowe i bardziej zbliżone do oryginalnego. Ja jednak wolę wersję czysto warzywną.


Risotto z warzywami





Składniki:
2 szkl ryżu arborio
½ l bulionu warzywnego
2 cebule ze szczypiorem
2 ząbki czosnku
1 mała cukinia
1 kalarepka
2 młode marchewki
garść szpinaku
2 pomidory
natka pietruszki
sól, pieprz, ostra papryka
masło
parmezan

Wykonanie:
Na maśle podsmażyć cebulę, czosnek i szczypior. Dodać pozostałe warzywa (oprócz pomidorów) pokrojone w niezbyt małe kawałki. Wsypać ryż   i smażyć ok. 5 minut.              Następnie wlać bulion i na małym ogniu gotować ok.15 minut.                                                      Dodać obrane ze skórki i pokrojone w kostkę  pomidory i gotować aż ryż wchłonie płyn            i będzie miękki. W razie potrzeby dolewać bulion. Przyprawić do smaku. 

Powinna powstać dość rzadka „paciaja”. Na talerzu posypać startym parmezanem.


Czas na szpinak!