Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mięta. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mięta. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 29 maja 2011

Mini serniczki

Z tego przepisu korzystam co roku na Wielkanoc robiąc tradycyjną paschę w dużej salaterce. 
Tym razem zrobiłam w kilku różnych smakach.. Powiem nieskromnie : eksperyment udany i całkiem efektowny :)

Mini paschy






Składniki:
2l  dobrego mleka (nie UHT)
½ l śmietany 18%
6 jajek
25 dag miękkiego masła
¾ szkl cukru pudru
laska wanilii
dodatki:
  1. bakalie : morele, figi, daktyle, skórka pomarańczowa itp. , kakao
  2. świeża mięta lub krople miętowe, zielony barwnik, czekolada mleczna
  3. truskawki, galaretka cytrynowa
  4. konfitura z płatków róży


Wykonanie:
Mleko zagotować z laską wanilii. Jajka roztrzepać ze śmietaną i wlać do wrzącego mleka. Powoli gotować na małym ogniu nie dopuszczając do przywierania aż cały płyn się zwarzy i podzieli na ser i serwatkę. Ostudzić i usunąć wanilię.
Cedzak wyłożyć gazą i odcedzić ser – najlepiej zostawić na noc.
Pokroić i namoczyć bakalie – w osłodzonej herbacie albo nalewce.
Masło zmiksować z pudrem. Stopniowo dodawać ser i miksować na małych obrotach aż powstanie spójny krem.
Filiżanki do kawy wyłożyć kompresami z gazy 10 x 10cm i napełniać masami.
Do serniczków miętowych wkładać do środka po 1 pokrojonej kostce czekolady. Następnego dnia wyjąć na talerzyk i oblać czekoladą roztopioną w kąpieli wodnej.
Do masy 3. włożyć trochę tężejącej galaretki, całą truskawkę i obłożyć ja galaretką. Całość przykryć masą.
Wstawić do lodówki – minimum 12 godzin.



czwartek, 24 marca 2011

Zielono mi ... - nadzienie miętowe w marmurkowych naleśnikach


Naleśniki - niby nic takiego...  
Ale te są dwukolorowe z pachnącym nadzieniem - nie można nie poczuć do nich mięty :))





Marmurkowe naleśniki z nadzieniem miętowym






Składniki:
naleśniki:
2 szkl mąki
2 jajka
2 szkl mleka
3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
kakao
sól, olej, cukier

nadzienie:   (przepis widziany u Kogoś na blogu, ale nie pamiętam gdzie)
paczka landrynek miętowych
1 szkl kremówki

Wykonanie:
Zrobić jasne ciasto naleśnikowe. Oleju dodałam 1 łyżkę, a cukru 2 - tak, żeby naleśniki były niezbyt słodkie. Do 1/3 ciasta dodać kakao z kawą.
Na patelnię wylewać równocześnie oba ciasta i robić wzorki obracając patelnia albo za pomocą trzonka łyżki. 

Landrynki podgrzewać w niewielkiej ilości wody aż się rozpuszczą. Przestudzone dodać do ubitej kremówki. Masę można wzbogacić kilkoma kroplami „kropli miętowych” i zielonym barwinkiem. Dodałam jeszcze 1 mały Danio waniliowy, żeby nie było zbyt "śmietanowo".