Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą murzynek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą murzynek. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 20 marca 2011

Błotko śniegiem przyprószone ...

Dziś u mnie za oknem wiosenne błotko przyprószone śniegiem - cóż za wspaniała inspiracja do ciasta  ;)
Zapraszam zatem na coś w rodzaju murzynka z dżemem porzeczkowym (który daje fajną wilgotność) z polewą czekoladową i posypanego wiórkami kokosowymi...


Ciasto  porzeczkowe





Składniki:
2 szkl mąki
3 jajka
1 szkl cukru
1 szkl mleka
½ szkl oleju
½ słoika dżemu z czarnej porzeczki
po 1 łyżeczce: cynamonu, sody i kakao

polewa:
po 2 łyżki : margaryny, śmietany, cukru i kakao

Wykonanie:
Jajka ubić z cukrem, dodać pozostałe składniki i dokładnie wymieszać. Przełożyć do wysmarowanej i posypanej bułką tarta dużej keksówki.
Piec w 1700 C ok. 40 minut. Lekko ostudzić.
Składniki polewy wymieszać i gotować kilka minut. Przestudzoną polewę wylać na ciasto 
i posypać grubą warstwą wiórek.