Nie kopiuj !

Wszystkie zdjęcia na blogu są mojego autorstwa.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej zgody!

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą słonecznik. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą słonecznik. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 21 czerwca 2011

Zielono i chrupiąco

Moja miłość do szpinaku nie słabnie - dziś kolejna propozycja. 
 Fajnego smaczku dodają pestki słonecznika..



Makaron z sosem szpinakowym






Składniki:
1 pierś kurczaka
 makaron razowy Lubella
1 duży pęczek szpinaku
1 cebula ze szczypiorem
2 ząbki czosnku
¾ -1 szkl śmietany 18%
1 łyżeczka musztardy
sól, pieprz
1 łyżka uprażonych pestek słonecznika

Wykonanie:
Na sklarowanym maśle obsmażyć na złoto pokrojonego w kostkę kurczaka.  Wyjąć mięso i wrzucić posiekany szczypior , cebulkę i czosnek. Następnie dodać posiekany szpinak – jeśli jest młody można użyć całych łodyg.  Kiedy odparuje nadmiar wody dodać śmietanę z musztardą. Chwilę pogotować. Na końcu dodać mięso. Wymieszać z ugotowanym al dente makaronem. Na talerzu posypać pestkami słonecznika.